Vilces upes tīrīšanas talka

2015.gada 14.augustā pie Vilces muižas pulcējās ap 60 vietējo iedzīvotāju, lai dotos piedalīties ļoti svarīgā un viņiem nebijušā nodarbē   - Vilces upes tīrīšanas talkā.  PiedaliIjās strādātgribētāji dažādās vecuma grupās pat arī mazie skolēni no 6-gadīgo grupiņas līdz 4.klasei. Katram bija savs pienākums darbojoties upes talkā, reizēm pat izveidojās ķēdītes struktūra radot darba sakārtotības principu. Visi čakli strādāja pat bez atpūtām. Kādam no skolniekiem tas bija liels prieks arī ielīst upītē un piesmelt zābakus ar ūdeni. Tie tik bija prieki!  Melnas rokas, melnas kājas, bet gandarījums par veikto darbu bija liels. Papildus darba procesam, tam kuram ir arī pētnieciska rakstura domāšana varēja izpētīt Vilces upes augu daudzveidību - kādas lapas katram augam un to struktūra, kāda augam sakņu sistēma, kā tas augs smaržo, cik garš vai plats tas augs, vai tējai ar var lietot, ja tik saldi smaržo? 

Vilces upe tika tīrīta pie Vilces muižas, posmā pie Lielmātes avotiņa. Dažu stundu laika tika izdarīts ļoti daudz - izplēsti dažāda veida ūdens augi, kuri izveidojuši upē neizejamus biezokņus, izcelts ļoti daudz sakritušu koku, izceltas dažnedažādas drazas, kuras upē dusējušas neskaitāmus gadus. Pat cerējām, ka slavenā Kaliostro dārgumus atradīsim, varbūt palu laikā ieskaloti upē, bet nekā! Tātad joprojām dus zem kāda koka, kā 18. gs. svēti minēja pats Aleksandrs Kaljostro, kurš viesojās Vilces muižā. :)

Vilces upes tīrīšanas talka notika pirmo reizi, toties Jelgavas novadā Europe Direct informācijas centrs šādus pasākumus organizē jau ceturto gadu. Lielu atbalstu deva biedrība "LielBarons", kurš ar vairāku projektu palīdzību iegādājās nepieciešamo aprīkojumu upju tīrīšanai.

  
  
  
  
  
 . insert_pixel_code_here